fbpx

O nas

JESTEŚMY NIEWIELKIM

zakładem stolarskim spod Łodzi, który specjalizuje się w tworzeniu niepowtarzalnych stołów. Skupiamy się nie tylko na świeżym podejściu do samego kształtu całości, ale też jeździmy po całej Polsce i szukamy wyjątkowych i pojedynczych desek. Naszym celem jest udowodnienie, że funkcjonalność i minimalizm może iść w parze z niebanalnym wzornictwem.

INSPIRUJE NAS NATURA.

Imponuje nam nie tylko ze względu na swoją różnorodność, prostotę czy piękno, ale zachwyca nas też jej surowość, siła i bezwzględność. Obserwujemy ją, uczymy się jej lecz nie poprawiamy.Staramy się słuchać i żyć z nią w zgodzie a ona w zamian odwdzięczą się nam swojąszlachetnością i mnogością…

WSZYSTKO MA SWOJE MIEJSCE

i czas. Drzewo potrzebuje go wiele, żeby urosnąć. Później deski muszą odczekać swoje, żeby odpowiednio wyschnąć. Blat wymaga kilku godzin na sklejenie się, a olej dni na utwardzenie. Każdy z tych procesów jest zupełnie różny, ale wszystkie składają się na produkt, który będzie integralną częścią Twojego życia. Trzeba dać czasowi czas.

DĄB TO GŁÓWNY MATERIAŁ

na którym pracujemy od ponad 4 lat. Cały czas nam imponuje i niejednokrotnie potrafi zaskoczyć. Jest nieufny, twardy, uparty a czasaminawet niebezpieczny, ale my tak łatwo się nie poddajemy. Tłumaczymy mu, że nie chcemy go okiełznać tylko z nim współpracować. Każdy rodzaj dębu jest inny. Najgrzeczniejszy i najbardziej przewidywalny jest ten z tartaku.Stare deski dębowe kryją w sobie tajemnice i historie, których nikt już nie opowie.Szerokie deski i monolity to losy samego drzewa zapisane w usłojeniu, barwie i jego wielkości.Czarny dąb natomiast to dla nas ?święty Graal?, synonim twardości i charakteru.